Programi usposabljanja za življenjsko uspešnost (UŽU) so namenjeni razvoju in pridobivanju temeljnih spretnosti, povezanih s pismenostjo, socialnih spretnosti in načel vseživljenjskega učenja.
Posamezni program traja 100 pedagoških ur.
UŽU – Beremo in pišemo skupaj
Namen programa je dvigniti raven pismenosti in temeljnih zmožnosti staršev in skrbnikov, ki imajo otroke v prvem triletju OŠ, ter jih s tem opremiti za lastno učenje in pomoč otrokom v začetnih obdobjih opismenjevanja. Starši dobijo strokovno pomoč in napotke za delo in učenje z otrokom, opremijo se s tistimi informacijami in znanji, ki pripomorejo k zviševanju ravni pismenosti vseh družinskih članov, spoznajo načine spodbujanja in motiviranja otrok za učenje in branje, obogatijo komunikacijske spretnosti za dobro komunikacijo v šoli, hkrati pa osvežijo tudi lastno znanje, ki jim pomaga pri reševanju vsakodnevnih izzivov.
UŽU – Most do izobrazbe
UŽU – Moj korak
Namen programa je omogočiti odraslim osebam, ki potrebujejo pomoč pri socialnem vključevanju, večjo samostojnost pri dostopu do storitev in dobrin ter s tem višjo kakovost življenja. Udeleženci v okviru programa obnavljajo in pridobivajo temeljno znanje in spretnosti, s katerimi bodo lažje obvladovali okoliščine iz vsakdanjega življenja, bodo samostojnejši in odgovornejši ter se bodo čim bolj enakovredno in čim bolj optimalno udeleževali različnih dejavnosti v bivalnem okolju.